Avril Lavigne

Yusuf Sancar tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Bilim Adamı Yazar ve Sanatçılar

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

     Avril Lavigne

,Avril Lavigne 28 Eylül 1984'de Canada'da dünyaya gözlerini açtı. Canada'nın küçük bir kasabasında büyüdü, aslında tam büyüdü denilemez. Gerçekte adı Ramano Lavigne olup okulu ve ödevleri hiç sevmeyen bir kız oldu hep. Yaşadığı kasaba onu çok sıkmaktaydı, tek çözüm ordan bir yolunu bulup kurtulmaktı. Amatör olarak hazırladığı demo kayıtlarını çeşitli müzik yapım şirketlerine gönderdi. Aslında demolar gayet profesyonelce hazırlandı ve öyle yollandı. Demoları yollamasından uzun süre geçince Avril demolardan ümidi kesmişti. Fakat bu uzun süre zarfından sonra demo kayıtları bir yapımcının eline geçti.

 

     Avril bu vesile ile ilk albümü olan 'Let Go' albümünü piyasa sürmek için hazırlıklara başladı.2002 yılının son aylarında ilk albümü 'Let Go' piyasaya sürüldü.Bu albüm içindeki tüm şarkıların söz ve besteleri Avril'a aitti. Albüm beklenenin üzerinde bir ilgi gördü, kimi kesimler onu piyasa bir şarkıcı görürken, kimi kesim ise onu anlata anlata bitiremiyordu.

 

 

 

 

   Çeşitli ödülleri kucakladı, albüm satışları dünyada 5 milyonu aşkın rakamlara ulaştı. Bu süreçte ilk klibini ve single çalışmasını 'Complicated' ile yaptı. Bu şarkı aslında Avril'in dünyaya açıldığı başarısını en iyi şekilde kanıtlayan şarkı oldu. 18'lik Avril bir çok şarkıcının önüne geçmeye başladı, kendi alanında ve yarattığı tarzda tam gaz ilerlemekteydi. Derken Avril ikinci klip ve single çalışması 'Sk8er Boi' ile devam etti. Bu şarkıda Avril'in başarısını ve ödüllerini katladı. Artık giyimi ve tarzı birçok genç tarafından taklit edilir ve Britney Spears'ın tahtına aday gösterilir olmuştu. Çeşitli isimler bulundu Avril için 'punk prenses, taş bebek, 18'lik çıtır vs.' bunlar bir kaçıydı. Avril çalışmalarına 'I'm with you' ve 'Losing grip' ile devam etti. Birçok şarkısı sayılı Dünya listelerinde bir numara idi. Konserler sürmekte Avril'in başarısı katlanmaktaydı. Avril Lavigne albüm dışında çeşitli soundtracks şarkılar da seslendirmiştir. "Avril müzisyen olamaz o sadece piyasada gelip geçici" tartışmaları sürerken, Avril Lavigne ikinci albümü için hazırlıklarını sürdürmektedir.

 

 

   Albüm 'Let go' dan tam 1 yıl sonra çıkmıştır. Avril bambaşka bir imaja bürünmüştür, eskisi gibi çocukca değil seksi bir kadın gibi kareler vermektedir. Albüm ise ilk albüme göre daha ağır soundlar içermektedir. Sert soundlar yanı sıra şarkı sözleri de olgunluğu ifade etmektedir, geçen süre zarfında Avril Lavigne kendini çok değiştirmiştir. Şarkılarının tamamı yine kendine ait olup 'Let Go' ile çalıştığı firma ile çalışmamıştır, bu albüm ilk çıktığı sıralar müzik sektörü durgunluğu nedeniyle pek de beklenen ilgi ile karşılanmamıştır. Ama albümden çıkan singles albümü birden ilgiyi artırmıştır. İlk klibi ve single 'Don't Tell me' albümdeki şarkıları bir anda zirveye oturuvermiştir. Avril Lavigne yine hakkettiği yerdedir ve albüm satışları çok iyi gitmektedir. 

 

   İkinci klip ise 'My Happy Ending' e gelmiştir ve bu klip de beklendiği gibi çok fazla ilgi görmüştür. Avril Lavigne ise artık piyasa olmadığını kanıtlamıştır. Avril Lavigne sonra 'Under My Skin' albümünden çıkan 3. klibini de yayınlamıştır. Avril daha şimdiden ekol haline gelmeye başladı.