Okulların yetersizliğinden dershaneler doğmuştur

manolya_00 tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Eğitim Haberleri

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

“Dershanelerin kapatılması okullardaki kalitesiz eğitimi düzeltmez” denilen Müfettişler Derneği açıklamasında, dershanelere 3 yıl süre tanınması önerildi

Müfettişler Derneği Genel Başkanı Doğan Ceylan, “Dershaneleri eğitim sisteminin doğurup büyüttüğünü ve dev bir sektör haline dönüştürdüğünü” belirterek, “Başbakanımızın talimatıyla dershanelerin kapatılması kesinleşti. Dershaneciler ise varoluşlarının bir ihtiyaçtan kaynaklandığı ve sisteme katkılarının olduğunu anlatmaya çalışıyorlar” dedi. Hükümetin ve MEB’in sektör hakkında bazı gerçekleri görmesi gerektiğini ifade eden Müfettişler Derneği Başkanı Doğan şunları söyledi:
3 YIL SÜRE TANINMALI
Müfettişler Derneği Başkanı Doğan Ceylan açıklamalarında şu görüşlere yer verildi:
“Okullardaki eğitim kalitesini artırmadan dershaneleri yasa zoruyla kapatmak istenilen sonuçları doğurmaz. Dershaneler levhalarını değiştirip ‘etüt merkezi’ olarak çalışmaya devam ederler. O da kapatılırsa özel derslere yönelirler. Burada kesin çözüm dershanelere ihtiyaç duyulmasının önüne geçilmesidir. Dershanelerin olmaması gerektiği düşüncesini sonuna kadar destekliyoruz. Ancak dershaneleri apar-topar kapatarak gerek işletmecileri gerekse onbinlerce sektör çalışanını mağdur etmek doğru olmaz. Dershanelere okula dönüşmeleri veya kendilerine yeni bir yol çizebilmeleri için en azından 3 yıllık süre tanınmalıdır.”